Díky precizní práci našich poradců se budete lépe orientovat ve světě financí a získáte tak mnoho času i peněz navíc!

Libor Bareš z VALfinu radí výherci Eurojackpotu: Kam má uložit miliardy?

Publikováno: 20.05.2015 | Autor: | Kategorie: Blog, Poradenství
Libor Bareš, poradce a spolumajitel společnosti VALfin ČR, kam nejlépe investovat. Miliardovou výhru v Eurojackpotu, kterou získal v uplynulých dnech sázkař z Čech, není jednoduché správně zúročit a bez dobré péče o ně může velmi brzy přijít.

Deník Blesk oslovil s žádostí o komentář k miliardové výhře Libora Bareše, poradce a spolumajitel společnosti VALfin ČR. A jaká jsou doporučení pro nejlepší investování miliardy korun?

„V první fázi bych určitě nedoporučoval výherci jít na nějakou běžnou pobočku. Nahrnou se na něho supi a budou mu doporučovat »výhodné« produkty a úroky. Ve finále takto lidé o peníze zpravidla přijdou. Podstatně lepší je kontaktovat nějakou takzvaně privátní banku či investičního správce, který se specializuje na bonitní klienty. Ve zkratce je to instituce, na kterou není reklama, kam jdete na doporučení a do které když přijdete a nemáte na účtu deset milionů korun, nebude se s vámi nikdo bavit. Jsou to různé zahraniční banky a i některé české, z českého prostředí jsou takto zvyklí hospodařit hokejisté a fotbalisté. Tam vám založí účet, proberou s vámi, co z těch peněz chcete mít – třeba pravidelnou rentu 100 tisíc měsíčně, nové auto a dům. Tyto banky tolik neřeší, aby díky úrokům klient ještě vydělal. Primárně se snaží, aby se zachovala hodnota peněz kvůli inflaci, která by mohla z částky během dvaceti let »užrat« polovinu. Rozhodně se výherce musí vyvarovat nápadu, že se o peníze bude starat sám. Nejdůležitější je peníze dát co nejrychleji takzvaně pryč z jeho přímého dosahu. Nevypadá to, ale i miliardu může člověk neznalý bohatství utratit rychle.“

Společnost VALfin hledá zajímavá řešení nejen pro klienty s miliardou na kontu, ale také pro klienty s mnohem menšími úsporami.


blesk libor bareš